Presklené terasy pre váš komfort a pohodlie

Presklenie terasy

Terasy, rovnako ako posledné trendy v modernej architektúre, smerujú k ľahkosti, otvorenosti a maximálnej presvetlenosti. U presklených terás je toho docielené veľkými presklenými stenami, ktoré terasu odľahčí a dokonale prepojí interiér s exteriérom.

V spojení so zeleňou sa stanú vašou súkromnou oázou pokoja, kde môžete načerpať energiu a inšpiráciu na ďalší deň. Presklenou terasou si aj bez náročných stavebných úprav zväčšíte obytnú plochu a získate príjemné miesto pre zábavu, oddych alebo prácu.

Na rozdiel od markíz vám zasklené terasy poskytnú komfort za každého počasia. Sú ideálnou ochranou pred dažďom, snehom, vetrom a prachom. Veľkou výhodou je modulárnosť a variabilita konštrukcie, takže nemusíte mať obavy, ak má vaša terasa netradičný pôdorys. Presklené terasy sa dajú doplniť o celú radu príslušenstva - od výsuvných markíz až po osvetlenie. Najmä v letnom období využijete tieň, ktorý vám vytvorí markíza inštalovaná nad alebo pod presklenou strechou. Vďaka svetelnému a vykurovaciemu panelu si vykúzlite príjemnú atmosféru aj počas jesenných večerov.

Presklená terasa okrem toho rozširuje úžitkovú plochu a umožňuje v chladných mesiacoch pestovanie flóry, nahrádzajúc tak zimnú záhradu.

Ak túžite po presklenej terase, vyberte si na jej realizáciu niektorú z katalógu stavebných firiem na portáli Stavebnik. Tiež tu môžete využiť systém odosielania cenových dopytov v stavebníctve a to firmám, ktoré si zo zoznamu vyberiete.

Presklenie terasy je možné vykonať mnohými spôsobmi. Najčastejšie však ide o tri základné možnosti -  ľahká hliníková konštrukcia, plastové prevedenie, bezrámová konštrukcia. K tomu sú bežné ešte iné varianty, ako napríklad drevená konštrukcia pre presklenie terasy a podobne.

Presklenie terasy pomocou ľahkej hliníkovej konštrukcie a systému posuvných okien umožňuje za pár sekúnd premeniť terasu (verandu) na otvorenú či uzatvorenú podľa počasia a teploty okolitého vzduchu. Konštrukcia nezaberá veľa priestoru, má vynikajúcu priepustnosť svetla a umožňuje vysokú viditeľnosť. Hliníkový rámový posuvný systém ponúka vysokú variabilitu, dokonale riešený systém odvodnenia, vetracie mriežky a vyhotovenie v širokom spektre farieb, ktoré sa dokonale prispôsobí vzhľadu domu. Časti hliníkovej konštrukcie, ktoré sa zasúvajú do seba je možné členiť na dve a viac častí (napríklad 8). Tiež je možné kvôli bezpečnosti vybaviť celú konštrukciu uzamkýnacím systémom proti vlámaniu.

Presklenie terasy pomocou plastových okien. Vďaka technológiám výroby plastových okien, ktoré umožňujú vyrábať ich vo veľkoplošných aj netypických rozmeroch je možné vytvoriť presklenie terasy aj pomocou nich. Pri tejto voľbe je však potrebné brať do úvahy to, že pri otváraní/vyklápaní zaberie táto konštrukcia viac priestoru, ako posuvná a že váži viac, ako hliník. Aj to, že v mnohých prípadoch nie je takéto riešenie technicky možné.

Bezrámové presklenie terasy . Moderné a elegantné riešenie, ktoré na prvý pohľad pôsobí krehko. Táto krehkosť  použitého skla je len zdanlivá, pretože sa jedná o silné, špeciálne tvrdené sklo, ktoré je veľmi ťažké rozbiť, alebo ináč poškodiť. Vysoká kvalita skla zaručuje spoľahlivú dlhoročnú životnosť  a zároveň poskytuje bezkonkurenčne najvyššiu úroveň prirodzeného svetla. Bezrámová konštrukcia nie je náročná na údržbu, ochráni terasu pred dažďom, poryvmi vetra a inými meteo podmienkami. Otvára sa hladko a bez námahy.

Presklenie terasy je ideálnym spôsobom, ako byť zároveň vonku aj vnútri a popritom skvelým spôsobom relaxovať a užívať si tú pravú pohodu v záplave denného svetla.

Zaujať by vás mohol i článok Terasa na plochej streche

(i.n.)